E1T1 | #008 – Świadomość to uważne życie.

E1T1 | #008 – Świadomość to uważne życie.

Świadomość to termin obecnie używany na kżdym kroku. W telewizji, radio, reklamach, filmach. Jest przedmiotem wykładów wielu specjalistów od automotywacji oraz tematem przewodnim wielu ruchów społecznych. Postanowiłem zgłębić czym jest świadomość oraz co to znaczy być świadomym.

Porozmawiałem z Alexem inicjatorem Porozmawiajmy TV – alternatywnej telewizji na YouTube w której porusza on tematy związane przede wszystkim ze świadomością. Nie straszni mu kosmici, teorie spiskowe, oraz elita rządząca. Alex rozmawia z ludźmi którzy zgłębiają oraz doświadczają sami na sobie wielu ciekawych a czasami nawet kosmicznych rzeczy. Na co dzień to on przepytuje ludzi.

Tym razem to ja postanowiłem zabawić się w pytającego i posadzić Alexa po drugiej stronie barykady – w roli odpowiadającego na pytania. Powstał z tego dwuczęściowy podcast a pierwszą część możecie posłuchać już teraz. Tematy jakie poruszyliśmy to:

1. Jak rozmawiać z ludźmi aby skorzystać na tym i wyciągnąć całą esencję z rozmowy?
2. Czym jest świadomość? Czy nie jest to pojęcie przereklamowane w dzisiejszych czasach?
3. Czy możliwa jest bezwarunkowa miłość?
4. Jak być świadomym?
5. Jak być uważnym w życiu?
6. Teorie spiskowe, kosmici, ufo – Ile z tego jest prawdą?
7. Logika duchowa – czyli pojmowanie świata logiką pozamaterialną.
8. Metoda Ashkara – lekarstwo na raka i wiele innych chorób.
9. Jak zastosować wskazówki z wywiadów do życia?

6 comments

 1. Bardzo sobie cenię działania Alexa, często oglądam jego kanał… jest osobą specyficzną, to zresztą widać gdy człowiek śledzi jego kanał. Alex trochę działa jak stara maszyna do pisania, której ktoś podczepił terabajtowy dysk informacji.. czasami się wiesza 🙂 Jednakże, to co mówi ma sens i mówi sensownie. Nie stawia tez, daje informacje i w domyśle podpowiada “tak być może, ale nie musi, Twoja decyzja co z tym zrobisz” ! Bardzo fajny materiał, bardzo spójny i zrównoważony! Dobrze, że nie polecieliście tematami Ufo i “teorii spiskowych”, ludzie średnio ogarniają te tematy… wolą “świadomość” tego co ich otacza – tam się czują bezpiecznie! Czekam na kolejne materiały.

  • Vasquez Vasquez says:

   Dokładnie Dawid. Z tym wieszaniem to nie do końca tak jest:) Alex po prostu świadomie “waży” słowa. Wiesz tematy ufo i elit rządzących na pewno się pojawią ale nie wiem do końca czy w takiej jak by ludzie tego oczekiwali. Sensacji nie będzie na pewno 🙂 Dzięki za wpis 🙂

 2. Michal says:

  Haha! Najbardziej podobała mi się Twoja reakcja jak Aleks “wytłumaczył” czym jest świadomość. Mam wrażenie, że chwilę Ci zajęło przypomienie sobie kolejnego pytania 🙂

  A tak bardziej serio, temat bardzo ciekawy, ale wbrew temu co mówi ALeks dużo trudniejszy, niż się może wydawać. O samoświadomości dużo pisze Eckharta Tolle – zmorodowałem jedną jego książkę… Na obecną chwilę to przekracza możliwości pojmowania mojego trójwymiarowego umysłu 🙂

  Pozdrawiam i czekam na drugą cześć.

  • Vasquez Vasquez says:

   Heheh 🙂 Dokładnie Michał 🙂 Chwila zastanowienia musi być 🙂 Ekhart Tolle to jeden z niewielu ludzi którzy jeszcze żyją a udało im się zrozumieć i wdrożyć potęgę teraźniejszości do poziomu jaki udało się osiągnąć może mistrzom typu Budda 🙂 Myślę że spokojnie to pojmujesz tylko po prostu na swój sposób, jak każdy zresztą. Chodzi o bycie uważnym na swój sposób 🙂 Świetnie że wysłuchałeś 🙂 Pozdrawiam!

 3. Ada says:

  Jestem o wiele młodsza o was, a mam “świadomość”, tego, że to co tutaj naopowiadaliście jest stekiem bzdur. Krwistym. Uszy bolą.
  Nie przejrzałam innych filmików, byłam ciekawa tego jednego – interesuję się takimi rzeczami. Myślałam, że będzie to wytłumaczone naukowo, potwierdzone dowodami, tak, by ludzie mogli zrozumieć i uwierzyć. Jednak to ma bardziej filozoficzny przekaz, dla mnie to, co przesłuchałam brzmiało tak: “coś to to, ale także tamto, ale jednak coś innego i tak naprawdę coś, co jest różne od czegoś i jednocześnie to coś do czego ma się do czegoś jako coś. Ale sam sobie zdefiniuj”.
  Dwa. Od strony technicznej wydaje mi się, że Pan prowadzący wywiad, jako dziennikarz, powinien być bezstronny zamiast przytakiwać, “to prawda, zgadzam się”, ponieważ jak sami zaznaczyliście w tym audio, chcecie ludziom coś przekazać, ale czy chcecie narzucić? Trzy. Jeśli chcecie być odbierani poważnie, ja – jako nastolatka – nie załapałam tego. Myślę, że w wywiadach takiego typu nie powinno używać się stwierdzeń “okej”, “spoko”, może na końcu dla efektu jakieś “joł”? Pozdrawiam i idę dalej męczyć się z wysłuchaniem do końca.

  • Vasquez Vasquez says:

   Dziękuję za komentarz. Ada rozumiem Twoje podejście, szkoda że nazywasz to stekiem bzdur. Wolny wybór.
   1. Nie znajdziesz nigdy formuły uniwersalnej która naukowo wytłumaczy Ci temat świadomości gdyż naukowcy w to nie wierzą i dlatego raczej nigdy nie wytłumaczą tego. Nie chodzi w audycji o to aby ludzie uwierzyli gdyż nie jestem żadnym prorokiem i absolutnie nie mam zamiaru nikogo przekonywać by uwierzył w to co jest tu nagrane. Każdy na swój sposób powinien to odebrać i odnieść się do tego.
   2. Akurat w tym przypadku zgadzam się z moim gościem i dlatego zaprosiłem go do podcastu gdyż uważam że jest osobą specyficzną, której warto wysłuchać. Chociażby jako anegdotę a nie jako pewnik do naśladowania.
   3. Dobrze że masz swoje wyobrażenie czego nie powinno się używać w wywiadach tego typu. Ja jestem sobą w rozmowie więc nie mogę nagle z normalnego, prostego człowieka zmienić się w dziennikarza publicystyki poważnej w białym kołnierzyku. Rozumiem że bardzo Cię to razi i szanuję Twoje zdanie. Ty niestety powinnaś uszanować i zaakceptować mój sposób nagrywania.
   Skoro piszesz że interesujesz się tym tematem proszę podaj jakieś publikacje, linki itd. Chętnie zagłębie się w lekturę.
   Btw. Jest też część druga tego wywiadu ale oczywiście w żaden sposób nie zachęcam Cię do wysłuchania skoro pierwsza część tak mocno Cię uraziła. Jeszcze raz przypominam: to nie jest audycja mająca dać Ci magiczną receptę na życie i jeśli takiej szukasz to jeszcze chyba długa droga przed Tobą. A może krótka? 🙂 Pozdrawiam i życzę Ci pozytywnego życia! 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *